Self Leveling Nedir

Sentetik polimer katkılı yapışma gücü arttırılmış ince uygulamalar için özel tasarlanmış kendiliğinden yayılan Self Leveling zemin kaplama harcıdır.
Kullanım Alanları:
İç ve dış mekanlarda fayans, seramik, granit seramik, mermer, doğal granit, parke, PVC  zemin kaplama ve halı gibi malzemelerin yapıştırılacağı zeminleri düzeltmek için kullanılır.
Özellikleri:
Kendiliğinden yayılma ve çabuk donma özelliğine sahiptir.Mobilya ve tekerlekli sandalye yüküne dayanıklıdır.Çok ince kalınlıklarda bile çatlama yapmaz ve mükemmel yapışır.Yerden ısıtmalı zeminlerde kullanılabilir.Tek uygulamada 1 cm den kalın uygulama yapılamaz.
Karıştırma:
Teknoself tek komponentlidir.Homojen karışımı sağamak için yavaş devirli bir matkap ve karıştırıcı uç kullanılması tavsiye edilir. Kovaya 5 – 6 lt su konulur, sonra toz malzeme yavaş yavaş ilave edilir, homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir.Karıştırma suyunun miktarı ortam sıcaklığına bağlı olarak değişebilir.Tamamen karışmış malzeme, ortam sıcaklığına bağlı olarak 30 dakikada yayılıp düzeltilerek kullanılması gerekir.
Zemin Hazırlanması:
Şap yapılacak zemin temiz, tozsuz, düzgün, sağlam olmalıdır. Zayıf parçalar çıkartılmalıdır.Yüzeydeki çukurluklar ile tamir edilmelidir.Yüzeyde yağ, kir ve pas bulunmamalıdır.Kuru yüzeyler hafif nemlendirilmeli fakat su birikintisi bırakılmamalıdır.Uygulama öncesi daha iyi aderans için Teknolatex kullanılmalıdır.
Uygulama:
Teknolatex sürülmüş zemine, hazırlanan malzeme yayılarak dökülür. Yüzeydeki hava kabarcıklarını yok etmek için kirpi rulo kullanılabilir. Uygulama yapılabilmesi için hava sıcaklığı +5°C ve +35°C arasında olmalıdır. Uygulamadan sonra zemin bir gün boyunca sudan korunmalıdır. Sürekli suya maruz yerlerde kullanılmamalıdır.