Kauçuk Zemin Kaplama2017-10-30T11:53:59+03:00

Karo kauçuk zemin kaplama adını geometrik şekil olan Kare ‘den alır. Koruma özelliği, darbelere karşı dayanıklı ve esnek bir yapıya sahip olması nedeniyle çocuk oyun parkları, üst geçitler, okul bahçelerinde kısacası hassasiyet ve koruma gereken tüm zeminlerde kauçuk zemin kaplamaları kullanılmaktadır. Karo kauçuk, kullanım ve uygulama açısından kolay olması nedeni ile piyasada en çok üretilen ve satılan kauçuk zemin kaplamadır.
Kauçuk zemin kaplama malzemenin en çok kullandığı yerler kaygan zeminin bulunduğu yerler olmaktadır. Yaşadığımız ve çalıştığımız yerlerde herhangi bir sebepten dolayı kayıp düşmeye neden olabilecek yerlerde kullanılmaktadır. Mesela apartman girişlerinde, hafif rampaların bulunduğu yerlerde kullanılır, zeminin kaygan olabilen bir malzeme kullanılan yerlerde bu malzeme serilmektedir. Özellikle kar ve yağmur yazdığı durumlarda bu rampalar kaymaya sebep oldukları için büyük tehlike arz etmektedir. Bundan dolayı insanın kayıp düşmesine ve yaralanmalara sebep olabilmektedir. Bundan dolayı kaymayı engellemek amacı ile özellikle çocukları zarar görmelerini engellemek için, kauçuk zemin kaplama malzemesi daha çok kullanılmaktadır. Böylece zeminin herhangi sebepten dolayı kaygan olma riski giderilmiş olması ile birlikte kimse zarar görmemiş olur. Yapılan araştırmalara göre çocukların kauçuk zemin düşmesinin toprak zemine göre düşmelerinden dolayı daha az zarar gördükleri ortaya çıkmıştır. Böylece kauçuk maddesinden üretilen zemin malzemesinin değeri daha da ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı kauçuk zemin kaplaması birçok yerlerde daha çok tercih edilmektedir. Mevsimsel şartlardan dolayı ortaya çıkan sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Anaokulu Bahçe Kauçuk Zemin Kaplama

Anaokul ve Çocuk Kreş Bahçeleri İçin Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk Zemin Kaplama koruyucu, darbe emici, esnek özellikleri sayesinde çocuk oyun alanlarında ve diğer kullanılan alanlarda düşme durumunda yaralanmaların önüne geçebilen bir üründür. Kum ve diğer oyun alanları malzemelerine nazaran daha temiz ve hijyeniktir. Yağmur sonrasında veya suyla temizliği yapılabilmektedir. De-monte olabilme özelliği sayesinde çok kolay bir şekilde tamiri ve bakımı yapılabilmektedir.
Yürüyüş alanlarında kullanıldığında yürüme kolaylığı yaratır. Enerji emmeme özelliği ve oluşturduğu konfor sayesinde yürüyüş alanlarında da kullanılması tavsiye edilen bir üründür. 40*40 ve 50*50 ebatlarında karo şeklindedir karo kauçuk kaplama fiyatları için bizi arayın.

Nerelerde Kullanılır,

Üst Geçitlerde,
Makine Altlarında, Laborutarlarda, Sanayi fabrika laboratuarlarda,
Çocuk oyun alanları, Fitness alanları, Yürüyüş yolları,
Besi çiftlikleri, Teraslar, balkonlar,
Okul bahçeleri, kreşler, anaokulları,
Rekreasyon alanları, havuz kenarları, Bisiklet yolları, garajlar,
Haralar, ahırlar

Teknik özellikleri,

Monoblok, kilitli parke ve yer karoları kaymaya engel olur,
Islak ve eğimli yüzeylerde kaymayı önler, Aşınmaz, İzolasyon Sağlar,
Düşme etkisini azaltır, yaralanmaları önler,
Asit dış etken ve mevsim değişikliklerinden etkilenmez,
Tamamen çevrecidir,
Nem ve dış etkenlere karşı ses ve ısı yalıtımı vardır

Karo Kauçuk Zemin Kaplama Fiyatları

Fitness Salonları için genellikle kullanılan Sbr rulo ve karo kauçuk zemin kaplama düşme ve ağırlığa karşı son derece dayanıklıdır. Genellikle Basketbol,Hentbol,Voleybol,Tenis,Jimnastik,Güreş ve diğer tüm salon oyunları için ideal bir zemin kaplamasıdır. Kapalı Spor Saha yerinde dökme olarak uygulandığında ek yeri oluşturmaz. Bu nedenle kenarlarda seviye farkı yoktur. Özellikle topla oynanan salon oyunlarında top için doğal bir hareket tarzı gösterir.
KAUÇUK ZEMİN
Kauçuk zemin; Esnek, darbe emici, kaydırmaz,estetik, ses ve titreşim sönümleyen, adele ağrılarına iyi gelen, temizliği kolay, geri dönüşüm ürünü(çevreci), üzerinde su tutmayan ve bu kadar özelliğine rağmen muadillerine göre daha ekonomik bir üründür. Kauçuk zemin son yıllarda iyice kendini piyasaya ispat etmiş ve prestije önem veren bütün sitelerde , anaokullarında , fitness salonlarında , ilkokullarda yerini almıştır.
KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA
Kauçuk zemin kaplama; Kauçuk zemin uygulaması yapılmadan önce zemin kontrol edilmelidir. Zemin ne kadar düz ve pürüzsüz ise üründe zemine o kadar iyi yapışacak , daha estetik görüntüye sahip olmasının yanında daha uzun ömürlü olacaktır.Bir alana kauçuk zemin kaplaması yapılırken zemin toz ve nem içermemelidir. Unutulmamalı ki nem ve toz kauçuk zemin kaplama yapıştırıcısının etkisini yok denecek seviyeye düşürmektedir.Bütün bu şartlar gerçekleştiyse çift kompenantlı poliüretan kauçuk zemin yapıştırıcılarımızla yapıştırdığımız zeminde hiçbir problem olmayacaktır.
KAUÇUK ZEMİN KAPLAMANIN KULLANIM ALANLARI
Anaokulu zemin kaplama, Fitness salonu zemin kaplama, Çocuk oyun parkı zemin kaplama, Hara zemin kaplama, İlk okul zemin kaplama, Çocuk parkı kauçuk zemin kaplama, Bisiklet ve yürüyüş yolu kaplama, Spor salonu kauçuk kaplama, Kreş zemin kaplaması

Karo Kauçuk Zemin Kaplama

Karo Kauçuk Zemin Kaplama: Bu ürün genelde standart olarak 2cm kalınlıkta 40×40 genişliğinlide tercih edilmektedir.
Karo kauçuk adını geometrik şekil olan Kare ‘den alır. Koruma özelliği, darbelere karşı dayanıklı ve esnek bir yapıya sahip olması nedeniyle çocuk oyun parkları, spor salonları,  üst geçitler, okul bahçelerinde kısacası hassasiyet ve koruma gereken tüm zeminlerde kauçuk zemin kaplamaları kullanılmaktadır. Karo kauçuk, kullanım ve uygulama açısından kolay olması nedeni ile piyasada en çok üretilen ve satılan kauçuk zemin kaplamadır.

Go to Top