Fitness Salonları için genellikle kullanılan Sbr rulo ve karo kauçuk zemin kaplama düşme ve ağırlığa karşı son derece dayanıklıdır. Genellikle Basketbol,Hentbol,Voleybol,Tenis,Jimnastik,Güreş ve diğer tüm salon oyunları için ideal bir zemin kaplamasıdır. Kapalı Spor Saha yerinde dökme olarak uygulandığında ek yeri oluşturmaz. Bu nedenle kenarlarda seviye farkı yoktur. Özellikle topla oynanan salon oyunlarında top için doğal bir hareket tarzı gösterir.
KAUÇUK ZEMİN
Kauçuk zemin; Esnek, darbe emici, kaydırmaz,estetik, ses ve titreşim sönümleyen, adele ağrılarına iyi gelen, temizliği kolay, geri dönüşüm ürünü(çevreci), üzerinde su tutmayan ve bu kadar özelliğine rağmen muadillerine göre daha ekonomik bir üründür. Kauçuk zemin son yıllarda iyice kendini piyasaya ispat etmiş ve prestije önem veren bütün sitelerde , anaokullarında , fitness salonlarında , ilkokullarda yerini almıştır.
KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA
Kauçuk zemin kaplama; Kauçuk zemin uygulaması yapılmadan önce zemin kontrol edilmelidir. Zemin ne kadar düz ve pürüzsüz ise üründe zemine o kadar iyi yapışacak , daha estetik görüntüye sahip olmasının yanında daha uzun ömürlü olacaktır.Bir alana kauçuk zemin kaplaması yapılırken zemin toz ve nem içermemelidir. Unutulmamalı ki nem ve toz kauçuk zemin kaplama yapıştırıcısının etkisini yok denecek seviyeye düşürmektedir.Bütün bu şartlar gerçekleştiyse çift kompenantlı poliüretan kauçuk zemin yapıştırıcılarımızla yapıştırdığımız zeminde hiçbir problem olmayacaktır.
KAUÇUK ZEMİN KAPLAMANIN KULLANIM ALANLARI
Anaokulu zemin kaplama, Fitness salonu zemin kaplama, Çocuk oyun parkı zemin kaplama, Hara zemin kaplama, İlk okul zemin kaplama, Çocuk parkı kauçuk zemin kaplama, Bisiklet ve yürüyüş yolu kaplama, Spor salonu kauçuk kaplama, Kreş zemin kaplaması