Pvc Zemin Kaplamaları: bakımı ve temizliği kolay olması, kurulumu ve kullanımı pratik olması kaliteli ve sağlam yapısıyla farklı desenlere ve  çeşitlere sahip olma gibi sebeplerle birçok sosyal alanda tercih edilen bir üründür.

Pvc Zemin Kaplamaları Çeşitleri: Bu ürünler farklı kategorilere ayrılır. bunlar homojen pvc, heterojen pvc, akustik pvc, antistatik, pvc spor olarak gruplara ayrılır. ve her ürün kendi sınıfında farklı teknik özelliklere sahiptir.

  1. Homojen Pvc  Yer Kaplamarı: Bu ürün standart 2.mm kalınlıktadır. Ürün tek katmandan ve tam olarak pvc  den  oluşmaktadır. Antibakteriyel  ve yoğun trafiğe sahip bir üründür.  Hijyenikliği  ve temizliği kolay olması münasebetiyle genelde sağlık kuruluşlarında çok tercih edilmektedir.
  2. Heterojen Pvc Yer Kaplamarı: Ürün iki katmandan oluşur. aşınma tabakaları 0.30 ile 0.80 arasında değişmektedir. yoğun trafik ve kaymaya karşı dirençli bir ürün olduğundan dolayı genelde ofis, işyeri, sanayi alanları,eğitim kurumları, sağlık kuruluşları, kamu binaları gibi insan trafiğinin olduğu  mekanlarda tercih edilmektedir.
  3. Akustik Pvc Yer Kaplamarı: Bu üründe iki katmandan oluşur ve genelde 3.mm kalınlıktadır. esnek yapısıyla zeminlerde yumuşak bir ortam oluşturmaktadır. ürünün aşınma tabakası 0.30 ile 0.70 arasındadır. Pvc akustik  ürünün bir diğer avantajıda mekandaki ses yankılanmasının  önüne geçmesidir. genelde sinema salonları, konferans salonları, anaokkulları, yaşlı ve huzur evleri, spor salonları, oyun alanları gibi mekanlarda sıkça tercih edilmektedir
  4. Pvc Antistatik Zemin Kaplamaları: Bu ürün homojen pvc sınfında ve 2.mm kalınlıktadır. ve tek katmandan oluşur. en önemli avantajları arasında antibakteriyel özelliğe sahip olması yer almaktadır. Böylelikle hiçbir bakteri yüzeylerinde barınamaz ya da üreyemez. ve bu durum daha hijyenik olmasını sağlamaktadır. bu sebeple özellikle hastane gibi ortamlarda daha çok tercih edilmektedir. bir diğer özelliği ise temizliğinin de oldukça kolay olmasıdır. Pvc zemin kaplamaların en dikkat çeken avantajlarından bir tanesi de antistatik özellik göstermesidir. Pvc zemin kaplamaların pek çok modeli bulunmaktadır.  antistatik elektrik akımı oluşmasını önlemektedir. Antistatik Pvc Zemin  Kaplama da hassas elektronik aletlerin bulunduğu ameliyathane gibi mekanlara özellikle döşenerek. bu aletlerin statik yükten etkilenmesini engellemektedir. antistatik zemin kaplama statik yükün doğrudan toprağa geçmesini sağlamaktadır. Antistatik zemin kaplamaların içine karbon emdirilmektedir. bu da bu kaplamalara anti statik özellik vererek statik elektriğin ortamdan uzaklaştırılmasına sağlamaktadır.insanların vücudunda da bir miktar durgun elektrik bulunmaktadır. bu durgun elektrik de bazı hassas cihazların kullanımını etkilemektedir. bu sebeple özellikle hastane laboratuvar fabrika gibi mekanlarda   Antistatik Pvc Zemin  Kaplama kullanılmaktadır.5.Spor Pvc Zemin Kaplamaları: Bu ürün heterojen pvc sınıfında bulunmaktadır. kalınlıkları 4.mm ile 8.mm arasında değişmektedir. aşınma tabakası 0.30 ile 0.70 aralığındadır. yumuşak dokusuyla darbeye karşı direnciyle genelde spor salonları, fıtness salonları, ve oyun alanlarında tavsiye edilmektedir.