Akıllı Şap Sarfiyat

Akıllı şap yapı malzemesinin en önemli özelliği kendiliğinden yayılarak  pürüzsüz  yüzey oluşturmasıdır. Kullanım amacı düzgün ve terazide olması istenen hassas zeminler için üretilmiş sıvı şap malzemesidir. Akıllı şap malzemesi dolgu amaçlı olarak kullanılmaz. İstendiği takdirde kullanılabilir ama ekonomik açıdan maliyet artar.

Nerelerde nasıl kullanılır?
Şap atılacak zemin de dolgu malzemesi gerekmiyorsa. Yani zeminin şap ile yükseltilmesine ihtiyaç yoksa… Zeminde ufak tefek bozukluklar varsa… Zemin de çok ufak rötuşlamalar gerekiyorsa… Zemini yükseltmeden düzelme gerekiyorsa… Ustaya ihtiyaç duyulmadan, kendiliğinden şap atılması isteniyorsa… Zaman kısıtlı, şapın kuruması acil ise… Beton şapı atılmış fakat laminat parke pvc zemin kaplama ve her türlü yer döşemesi malzemesi montajına uygun kalite ve hassaslıkta değilse akıllı şap zemin tesviye şapı düzeltme amaçlı gerekir. Evinizde ki masif parkeyi söktüğünüzde zemin düzgün çıkmadıysa…
Akıllı şap kullanabilirsiniz. Çok fazla akıllı şap malzemesini zemine dökerseniz kalın yayılır. Az dökerseniz ince yayılır. Akıllı şapın asli özelliği; dökülen malzeme çukur yerleri doldura, doldura aynı hizada, su terazisinde, kendiliğinden yayılır. Yayılması tüm zemini kapsar ve kaplar. Eğer, akıllı şapımız zemine az dökülürse; Akıllı şap sarfiyat tüm alana eşit yayılacağı için “şap” ince düşer. Kendiliğinden yayılan tesviye şap zemine çok dökülürse şapınız kalın olur, dolgu vazifesi görür. Akıllı şap nasıl atılır?
Akıllı şap sarfiyat; hazır paketler halinde satışa sunulur!
Su ile karıştırılır, tarif edilen kıvama geldiğinde uygulanır! Hazırlanışı, “kıvamı kutu üzerinde yazmaktadır.”
Akıllı şap dökülmeden önce, zemin çok iyi temizlenmelidir. Sonra akıllı şap astarı zemine atılır.Dikkat edin akıllı şap astarı atılmadan; akıllı şap dökülüyorsa şapınız zeminde yayılmaz döktüğünüz yerde kalır.
Akıllı şap astarının özelliği beton üzerinde ince bir tabaka oluşturarak şapın zemin üzerinde kaymasını sağlamaktır.
Eğer, akıllı self leveling şap zemin üzerinde takılma yaparsa fırça, çekçek ile şapı sallamanız yeterlidir. Şapınız kendiliğinden yayılır. Kısa zamanda kurur. Akılı şap malzemesinin diğer isimleri şöyledir. Zemin tesviye şapı, self leveling şap, civalı şap, hazır şap, sıvı şap, denge şapı, kendiliğinden yayılan şap, kendinden yayılan şap olarak bilinir. Akıllı şap markaları sırayla weber, kalekim, bostik, uzin, mapeı, sika, baumit, floortec, hammerfast, henkel, thomsit, ceresit,  Firmamız türkiye geneli hizmet vermektedir. Başlıca hizmetlerimiz istanbul, ankara, adana, antalya, afyon, bolu, bursa, edirne, eskişehir, izmir, kocaeli, adapazarı, düzce, kırklareli, tekirdağ, balıkesir, yalova, sakarya, çanakkale, amasya, avcılar, esenyurt, bahçeşehir, gebze, esnler, beşiktaş, etiler, levent, mecidiyeköy, okmeydanı, cevizlibağ, florya, cennet, başakşehir, halkalı, gürpınar, hadımköy, kıraç, üsküdar, kadıköy, bahçelievler, haznedar, güneşli, yenibosna, beyazıt, yenikapı, bakırköy, sirkeci, arnavutköy, kavacık, ümraniye, şile, ataköy. Akıllı şap fiyatları ve daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.